Klaipėdos Šv. Kazimiero bažnyčioje birželio 19 d. pašventintas modernus ir turbūt didžiausias Lietuvoje vitražas, kurį sukūrė jau amžinybėn iškeliavęs garsus Lietuvos vitražistas, profesorius Kazys Morkūnas.

Šv. Mišių metu modernų meno kūrinį, kuriame vaizduojamas prisikėlęs Kristus, pašventino naujasis Panevėžio vyskupas Genadijus Linas Vodopjanovas. Po pamokslo vyskupas parapijiečiams linkėjo, kad naujasis vitražas primintų ir įkvėptų žmones melstis ir labiau išpažinti tikėjimą.

Šventose apeigose dalyvauti taip pat buvo pakviesti kitų parapijų klebonai, vitražo kūrėjai bei gamintojai, rėmėjai ir gausus būrys parapijiečių.

Primename, kad erdvėje kabantis vitražas yra unikalus savo įspūdingais matmenimis. Jo aukštis siekia 11, o plotis – 4,5 metro. Bažnyčios klebonas Rolandas Karpavičius įsitikinęs, jog šis vitražas yra didžiausias Lietuvoje, o gal net ir visoje Vidurio ir Rytų Europoje.

Jau rašėme, kad šio išskirtinio vitražo istorija nukelia į 2011-uosius, tačiau pirmieji realūs darbai prasidėjo tik 2013 m. sausio pradžioje, kai bažnyčios atstovai ir vitražistas K. Morkūnas pasirašė sutartį.

Vitražo gamybai esą panaudotos parapijiečių aukos ir keleto įmonių, nusprendusių paremti idėją, lėšos.

2014 m. profesorius mirė, tad darbus perėmė jo mokinė vitražistė Eglė Valiutė. Kartu su vitražų meistru Vaižgantu Černiausku menininkė tęsė pradėtus darbus ir šiemet, vos prieš mėnesį, šis modernus meno kūrinys pasiekė Klaipėdą.

Šaltinis – “Vakarų ekspresas”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
Tagged with →