Vienas iš minios jam tarė: „Mokytojau, liepk mano broliui, kad pasidalytų su manimi palikimą“. Jis atsakė: „Žmogau, kas gi mane skyrė jūsų teisėju ar dalytoju?“ Ir dar pridūrė: „Žiūrėkite, saugokitės bet kokio godumo, nes jei kas ir turi apsčiai, jo gyvybė nepriklauso nuo turto“. Jis pasakė jiems palyginimą: „Vieno turtingo žmogaus laukai davė gausų derlių. Jis pradėjo sau vienas svarstyti: ‘Ką čia man dabar padarius? Neturiu kur sukrauti derliaus’. Galop jis tarė: ‘Štai ką padarysiu: nugriausiu savo klojimus, statysiuos didesnius ir į juos sugabensiu visus javus ir visas gėrybes. Tada tarsiu savo sielai: mano siela, tu turi daug gėrybių, sukrautų ilgiems metams. Ilsėkis, valgyk, gerk ir linksmai pokyliauk!’ O Dievas jam tarė: ‘Kvaily, dar šiąnakt bus pareikalauta tavo gyvybės. Kam gi atiteks, ką susikrovei?’ Taip yra tam, kas krauna turtus, bet nesirūpina tapti turtingas pas Dievą“. (Lk 12, 13–21)

Jėzus smerkia ne turtą, o prisirišimą prie jo, kuris dalija šeimas ir sukelia karus.  Jėzus nėra nusistatęs prieš turtus, tačiau perspėja neieškoti saugumo piniguose, kad religija nepavirstų draudimo agentūra.

Krikščionys yra pašaukti sekti Dievo Sūnaus pavyzdžiu, kuris žmonijos išganymui nusižemino iki kryžiaus. Prisiminkime, kiek daug šeimų pažįstame, kurios susipyko, pykstasi ir nesisveikina, vieni kitų neapkenčia dėl paveldo (pasidalijimo). Svarbiau ne šeimos meilė, vaikų meilė, brolių meilė, tėvų meilė, ne – svarbiau pinigai. O tai griauna.

Kaip ir karai, šiandien vykstantys karai. Idealas yra, tačiau virš visko yra pinigai: ginklų prekiautojų pinigai, tų kurie iš karo krauna pelną pinigai.

Esu tikras, kad visi mes pažįstame bent vieną šitaip pasidalijusią šeimą. Jėzus kalba aiškiai: saugokitės bet kokio godumo, per atstumą saugokitės:  godumas pavojingas, nes suteikia tokį saugumą, kuris yra netikras; gali pasimelsti, užeiti į bažnyčią, bet jei širdis prisirišusi, galop viskas baigiasi blogai.

Šaltinis – Vatikano radijas

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
Tagged with →